Головна | Реєстрація | Вхід | RSSСубота, 04.05.2024, 22:21

В'ячеслав Олександрович

Меню сайту
Categories
Шкільна інформація [4]
Секрети здоров'я [9]
Секрети успіху [7]
Секрети богатства [11]
Секрети щастя [18]
Новини села Івановичі [4]
Наше опитування
Оцените мой сайт
Всього відповідей: 152
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Каталог статей

Головна » Статті » Секрети успіху

Історико – краєзнавчий «Музей історії села»

Історико – краєзнавчий «Музей історії села»

Івановицької ЗОШ І – ІІІ ступенів  - віхи  становлення та розвитку

        «Музею історії села» при Івановицькій ЗОШ І – ІІІ ступенів в 2010 році виповнюється 20 років. Ідея створення музею належить директору школи Смиковському М.М., а розпочато втілення в життя разом з педколективом школи в 1987-1988 навчальному році. Музей  відкрили для відвідувачів 11 травня 1990 року, але свідоцтво про відому реєстрацію отримано 24 лютого 1999 року. Профіль музею – історико – краєзнавчий.

        Музей розміщується на другому поверсі школи і займає три об’єднані кімнати та частину коридору площею 176 м². Фонди музею складають 329  експонатів  за інвентарною книгою.  

Мета створення музею - це відродження історичної пам'яті та національної свідомості, розкриття культурного і духовного багатства життя українського села, збереження та передача пам'яті про історичне минуле села Івановичі молодому поколінню, створення емоційного і духовного зв'язку між минулим і теперішнім, активізація пошукової, науково-дослідницької, краєзнавчої роботи, проведення просвітницької роботи.

        «Музей історії села» має експозицію, яка розміщена в 4 розділах та 14 підрозділах:

1.     Історія заснування села та події XVІІІ – XІX століття.

2.     Віхи історії села в XX столітті.

3.     Історія Івановицької школи.

4.     Гордість села.

         Всі розділи експозиції музею естетично оформлені, постійно оновлюються і доповнюються новими матеріалами.

        Музей має необхідну документацію: річний і перспективний плани роботи, книги обліку відвідувачів,екскурсій. лекцій, масових заходів, книгу відгуків, картотеку, акти прийому-видачі, інвентарну книгу, книгу пошани.

        Активісти музею на чолі з керівником Бражевським Р.О. ведуть активну роботу по поповненню матеріалів та створенню нових розділів, які надходять в результаті пошукової, науково-дослідницької, краєзнавчої роботи, участі в конкурсах, семінарах та Малій академії наук.

         В 2007 здійснено реекспозицію «Випускники школи», яка поповнилась фотознімками випускників школи з 1939 по 2007 рік.

         В 2010 році з ініціативи голови ради музею Пишнюка В.О. в частині коридору школи відкрито новий розділ музейної експозиції  «Гордість села» загальною площею 56 м².        

         При музеї створені рада музею, пошуковий загін «Пам’ять». Члени загону ведуть власні наукові дослідження історії села Івановичі. Учнівське самоврядування бере активну участь в організації роботи ради музею, пошукового загону «Пам’ять» та волонтерської допомоги музею.  

            В 2008 році пошуковим загоном «Пам'ять» зібрано спогади жителів села про голодомор 1932 – 1933 років та оформлено власне наукове дослідження «Причини та наслідки голодомору 1932 – 1933 років в селі Івановичі».

          В 2009 році вчителем історії Бобрик М.М. музей поповнено копіями документів про унікальну пам’ятку дерев’яної архітектури першої половини XVII століття (збудована в 1755 році) –  церкву Пресвятої Богородиці села Івановичі з обласного державного архіву.         

            В 2010 році  головою ради музею Пишнюком В.О. та пошуковим загоном «Пам'ять» здійснене власне наукове дослідження «Історія села Івановичі (1944 – 2000 роки) в публікаціях районних газет «Колгоспна нива» і «Вісті»». Для якого були переглянуті всі підшивки районних газет «Колгоспна нива» і «Вісті» за 1944 – 2000 роки та зроблені ксерокопії кожної згадки про село Івановичі.

          В 2010 році за допомогою сільського голови Сака П.А. музей поповнено історичними документами про архієпископа Николая (Ореста Николаевича  Бычковского) уродженця села Іванович. 3 червня в Україні відзначається  день пам’яті архієпископа Николая (Ореста Николаевича  Бычковского) і Радою музею розроблено і буде проведено комплекс заходів до дати  в наступному році.

         Також, екскурсовод музею, Ковальчук Микола, став кандидатом в члени МАН після участі в ІІ етапі Всеукраїнського конкурсу-захисту учнівських науково-дослідницьких робіт МАН України (2010 р.).

         Матеріали пошукового загону "Пам'ять" на ІІ етапі Всеукраїнських конкурсів «Історія міст і сіл », «Мій рідний край – Житомирщина – земля благословенна» зайняли ІІ місце (2007, 2010 рік).

         В музеї систематично проводяться екскурсії. За звітний період проведено 98 екскурсій для учнів школи та учнів, вчителів, директорів шкіл Червоноармійського району та Житомирської області. Свої відгуки залишили учасники районних та обласних семінарів, випускники школи різних років та інші відвідувачі. Заступник директора ОІУВ Черниш З.О.  написала: «Музей оформлений на високому рівні. Можу з впевненістю сказати, що серед шкільних музеїв області він один з найкращих. Ґрунтовна   систематизація періодів розвитку, глибина історичного матеріалу, висока культура стилізації і естетичне оформлення найкращий тому доказ. Щиро вдячна всім організаторам музею за творчу і самовіддану працю по його створенню». Гостя з Німеччини Ліберт Анна відмітила, що " учні – екскурсоводи  провели дуже пізнавальну екскурсію, особливо приємно що і молоде покоління не забуває історію наших предків ".

         На базі музею проводяться шкільні заходи, районні та обласні семінари. Організовуються щорічні зустрічі з ветеранами війни, уроки пам’яті, тематичні виставки до урочистих подій  та інших масових заходів. Музей неодноразово запрошував до школи відомих людей – вихідців з села Івановичі. Декілька раз організовано зустрічі з поетесою Тетяною Пишнюк, яка є членом спілки письменників. Також приймали участь в різноманітних виховних заходах поетеси Супрунчук Галина і Тетяна Кравчук. Всі вони подарували свої книги та власні речі до музейної експозиції. Музей постійно підтримує зв'язок з видатними людьми села та залучає їх до просвітницької діяльності та різноманітних масових заходів.

         З 2009 року «Музей історії села» представлений в інтернеті. Опис музею, документація та фотознімки експозиції музею розміщено на неофіційному сайті Івановицької ЗОШ І – ІІІ ступенів за адресою: www.pvo.at.ua. Систематично розміщуються матеріали про останні події з життя музею.

        Радою «Музею історії села» щороку видається візитка «Музей історії села», що містить матеріли про експозицію музею, опис досягнень за звітний рік та анонси музейних заходів в майбутньому.

       «Музей історії села» постійно займається просвітницькою діяльністю серед учнівської молоді та жителів села. Матеріали про музей та його діяльність неодноразово друкувались у шкільній («Весела перерва») та районній («Вісті») газетах.

         Музей є однією з складових у розбудові виховної системи школи: «Школа громадянина». Адже саме засобом музею найефективніше формуються громадянські цінності в учнівської молоді.

        «Музей історії села» є складовою навчально - виховного процесу, вивчення історії нашого краю матиме велике значення для збереження історичної пам'яті народу України і для розвитку громадського суспільства в Україні.

       В  вересні - жовтні змінено естетичне оформлення  двох розділів музейної експозиції, а також добавлено матеріали на деякі стенди. Оновлення дизайну музейної експозиції стало можливим завдяки допомозі голови районної ради Галущинського В.В. та начальника відділу освіти Болембаха Я.М., а втілено вчителями (Бражевським Р.О., Пишнюком В.О., Остроглядом М.І., Ковальчук К.В., Лугиною Г.Г.) та учнями (Мельником Вадимом, Городецьким Василем, Бражевським Дмитром, Халимівським Іваном, Неборачко Діаною, Камінченко Оксаною та іншими) школи. До кінця року буде завершено оновлення дизайну музейної експозиції, а також вона поповниться десятками нових експонатів.

      15 жовтня відбулися святкові заходи з нагоди 20 – річчя музею, матеріали про які також будуть показані на обласному телебаченні та висвітлені в пресі.

Дорогі односельчани, випускники та гості! Я щиро запрошую, Вас,  відвідати «Музей історії села» Івановицької ЗОШ І – ІІІ ступенів і Ви отримаєте неповторні і незабутні враження дотику до минулого свого рідного села.

                                           Пишнюк В.О. заступник директора з виховної роботи

                                           Івановицької ЗОШ І – ІІІ ступенів.


Категорія: Секрети успіху | Додав: Славік (21.12.2010)
Переглядів: 1771 | Коментарі: 3 | Рейтинг: 0.0/0 |
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Форма входу
Пошук
Календар
Друзі сайту

Copyright MyCorp © 2024
Конструктор сайтів - uCoz