Головна | Реєстрація | Вхід | RSSСубота, 27.04.2024, 15:14

В'ячеслав Олександрович

Меню сайту
Categories
Шкільна інформація [4]
Секрети здоров'я [9]
Секрети успіху [7]
Секрети богатства [11]
Секрети щастя [18]
Новини села Івановичі [4]
Наше опитування
Оцените мой сайт
Всього відповідей: 152
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Каталог статей

Головна » Статті » Секрети здоров'я

Історико-краєзнавчий "Музей історії села" Івановицької ЗОШ І-ІІІ ступенів

Ідея створення та етапи становлення музею

          Початок створення музею покладено в 1987-1988 навчальному році з ініціативи директора школи Смиковського Миколи Миколайовича. Гострою проблемою на початку цієї справи було виділення приміщення. Обговоривши це питання в педколективі, вирішили виділити для музею три класні кімнати.      

         Спільно спроектували розміщення та дизайн експозиційних розділів та експозицій майбутнього музею. Оформлення експозицій створювали власноруч з будівельних матеріалів, які були доступні на той період. Для оформлення вітрин необхідно було віднайти поліровані плити. На їх придбання правління колгоспу імені Горького виділило відповідну суму грошей. Тож М. М. Смиковський звернувся до колишнього депутата Верховної Ради СРСР Л. Ф. Сівченко і вона допомогла закупити поліровані плити на Житомирському меблевому комбінаті. Над оформленням експозиційних розділів працювали вчителі школи в вільний від роботи час і дуже часто до пізньої ночі. Оздоблювальні роботи з дерева виконували Смиковський М.М, Вакуленко В.В., Острог ляд М.І., Лугина Г.Г.,  Нікітюк В.М., Черниш М.В., Лихач М.М . В Житомирському державному архіві вчителі О. П. Чорноморець та І. В. Григорусь знайшли цінні матеріали про наше село Івановичі в дореволюційний період, М. М. Смиковський, В. М. Никитюк, Г. Г. Лугина та інші виготовили інтер'єр хати заможного селянина, а в ній — натуральну російську піч з цегли. Майбутній директор школи Т. В. Ткачук вишила портрет Т. Г. Шевченка тощо.  

        Та основна робота була попереду. Необхідні були експонати — безліч експонатів. На їх пошуки був мобілізований весь педколектив та учні середніх і старших класів. Силами учнівського та педагогічного колективу  зібрали 172 унікальних експонати кожен з яких відтворює історію села та школи. Збором матеріалів серед учителів  активно займались   Острогляд С.М., Власенко О.І., Бобрик-Субіна І.О., Бобрик Г.С., ЗабродськаЛ.П., Пишнюк Г.О., Богатирчук О.В., Камінченко З.С., Голомах Р.П., Бобрик О.С., Ткачук Т.В., Степанчук Л.С., Смиковська Л.Г., Шевчук А.В.. Складали описовий матеріал стендів експозиційних розділів мовники  Власенко О.І, Бобрик-Субіна І.О., Забродська Л.П., Пишнюк Г.О.. Підписували стенди Вакуленко В.В., Острог ляд М.І., ескізи орденів виготовив Лихач М.М.. Острогляд С.О. і Годованок С.І. підготували матеріал про старше покоління директорів і вчителів, які працювали у школі. Слід відмітити, що найбільше зусиль для створення музею доклали учні-випускники 1988 та 1989 років, котрі зібрали багато відомостей про старожилів села, ветеранів війни і праці, вдів Великої Вітчизняної війни, воїнів-інтернаціоналістів, документів і фотознімків про встановлення Радянської влади в селі, хід і розвиток колгоспного виробництва, передовиків сільського господарства та сельчан, удостоєних урядових нагород.

      Після оформлення стендів експозиційних розділів та експозицій в музеї були розміщені експонати, що відображують віхи історії села. Постійно відбувався збір нової інформації про історію села, колгоспу та  його жителів. Проводились власні наукові дослідження які доповнюють зараз експозиції музею.    

      Музей  відкрили для відвідувачів 11 травня 1990 року.

      Музей зареєстровано управлінням освіти і науки Житомирської облдержадміністрації (запис в реєстраційному журналі обліку № 101) на  підставі уніфікованого паспорту та акту обстеження музею 24 лютого 1999    року.

     В 2007 здійснено реекспозицію «Випускники школи».

     В 2010 році з ініціативи вчителя географії і біології Пишнюка В.О. в частині коридору школи відкрито новий експозиційний розділ «Гордість села» загальною площею 56 м². В основу якого  ввійшли експонати «Музею   бойової і трудової слави» села Івановичі передані «Музею історії села» Івановицької ЗОШ І – ІІІ ступенів  за підтримки сільського голови Сака Петра Аркадійовича. До нового експозиційного   розділу та вже існуючих розділів музею було передано 154 експонати основного фонду та 3 допоміжного   фонду.

Загальна характеристика музею

      Шкільний музей відіграє значну роль у роботі загальноосвітнього навчально-виховного закладу. Музей – важливий фактор формування суспільної активності школярів, він дає можливість багато бачити власними очима і це робить його могутнім засобом переконання, агітації і пропаганди.  Це живий організм, що розвивається. Музейні фонди постійно поповнюються новими матеріалами і відповідно, його експозиції, систематично поновлюються. Тих, хто любить історію, хто хоче поринути в давнину і доторкнутися до речей, які за віком сягають часів ХVІІІ століття, чекає у себе Музей історії села, розташований у приміщенні Івановицької ЗОШ І-ІІІ ступенів.  Музей історії села займає три об’єднані кімнати та частину коридору приміщення школи площею 176 м². Фонди музею складають 329  експонатів  за інвентарною книгою. Музей працює з 1990 року, але отримав свідоцтво в 1999 році. В цьому році Музею історії села виповнюється 20 років.

Голова ради музею Пишнюк Вячеслав Олександрович.

Категорія: Секрети здоров'я | Додав: Славік (31.12.2010)
Переглядів: 637 | Коментарі: 3 | Рейтинг: 0.0/0 |
Всього коментарів: 1
1 Enrorycow  
0
This proved to be a cheap source of new medicines <a href=http://levitr.buzz>levitra marrakech</a> Peng Y, Croce CM

Ім`я *:
Email *:
Код *:
Форма входу
Пошук
Календар
Друзі сайту

Copyright MyCorp © 2024
Конструктор сайтів - uCoz