Головна | Реєстрація | Вхід | RSSСубота, 04.05.2024, 12:15

В'ячеслав Олександрович

Меню сайту
Categories
Шкільна інформація [4]
Секрети здоров'я [9]
Секрети успіху [7]
Секрети богатства [11]
Секрети щастя [18]
Новини села Івановичі [4]
Наше опитування
Оцените мой сайт
Всього відповідей: 152
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Каталог статей

Головна » Статті » Секрети богатства

Гордість Івановичів - Музей історії села

15 жовтня 2010 року  у селі Івановичі святкували незвичайний День народження, де іменинником був Музей історії села при Івановицькій ЗОШ І- III ступенів, якому виповнилося 20 років. Отож, святкового жовтневого дня Івановицька школа радо зустрічала не тільки вчителів та учнів, а й керівництво, журналістів, ветеранів війни та праці, усіх зацікавлених жителів села.

Свято розпочалося екскурсією музеєм, експозиція якого складається з 4 розділів: історія заснування села та події XVIII - XIX століття; віхи історії села в XX столітті; історія Івановицької школи; гордість села. Досконало підготовлені діти-екскурсоводи гарно розповідали як про історію села, школи, так і про те, чим зараз живуть Івановичі, учительський та учнівський колективи. Розділом музейної експозиції «Гордість села» музей поповнився цього року з ініціативи голови ради музею В'ячеслава Пишнюка. Готуючись до 20-річного ювілею, керівник музею Роман Бражевський разом з вчите-лем-ветераном Миколою Остроглядом поновили стенди музею. Цікава екскурсія не залишила нікого байдужим. Всі були схвильовані і піднесені, особливо літні люди, що з трепетом розглядали фотографії, пригадуючи свою молодість.

Далі актовий зал, наповнений гостями, чекав початку святкового концерту. Перше слово надали директору Віктору Морозу. Він розповів, що ідея створення музею належить колишньому директору школи Миколі Смиковському, яку він втілював у життя разом з педколективом у 1987-1988 роках. Сьогодні ж учителі та учні зберігають та поповнюють експонати музею. Музей історії села - це гордість Івановицької школи, що таїть в собі гарні приклади досягнень наших земляків, любов до Батьківщини. Віктор Михайлович вручив подяки за вагому матеріальну допомогу до ювілею музею голові районної ради Віктору Галущинському та начальнику відділу освіти Ярославу Болембаху, а також за особистий внесок у розвиток музею сільському голові Петру Саку, директору ПП «Івановицьке-2008» Миколі Чуяну та завідуючій екскурсійно-краєзнавчим відділом Житомирського обласного центру туризму, краєзнавства, спорту та екскурсії учнівської молоді Аллі Лаптєвій.

Районне керівництво висловило свої враження від музею-іменинника. Голова районної ради В. Галущинський зазначив: «Відразу видно, що над музеєм працювала вся громада. І він неодмінно сприятиме вихованню нашого молодого покоління». Заступники голови райдержадміністрації Раїса Тичина та Юрій Щасливий теж виступили зі словами вдячності та побажаннями колективу школи. Раїса Григорівна висловила надію, що учні цієї школи завдяки музею у своїх душах будуть мати любов, милосердя та героїзм. Юрій Ростиславович побажав Івановичам повернути колишню славу, адже молоде покоління має на кого рівнятися.

Від імені обласного керівництва на ювілеї виступила Алла Олександрівна Лаптєва, яка з хвилюванням зазначила: «Цей музей пройшов через Ваше серце, розум і піт». Вона подарувала музею великий фотоальбом та книжечку «Шляхами подвигу і слави». Від імені управління освіти і науки вона нагородила музей грамотою. Також Алла Олександрівна відзначила грамотами вчителя військової підготовки, керівника музею Р. Бражевського та заступника директора з виховної роботи, голову ради музею В. Пишнюка. А. Лаптєва повідомила, що музею хотіли зробити подарунок - присвоїти звання «Зразковий», та, на жаль, до ювілею не встигли підготувати документи. Але музей обов'язково отримає свою нагороду, це лише питання часу.

Про те, як все починалося, розповів колишній вчитель фізичного виховання Микола Іванович Острогляд, який приклав свою працьовиту руку до створення музею. Починати доводилося з нічого. Щоб створити гарний музей, вчителі їздили по музеях Жи¬томирщини, переймаючи позитивний досвід. Учнівський та вчительський колективи займалися збором експонатів, опитуванням старожилів та ветеранів села, оформленням стендів, підготовкою приміщення - за кожним була закріплена певна робота. Отож, всі вчителі зробили свій внесок у зародження Музею історії села.


Гарними подарунками та теплими словами привітав музей голова Івановицької сільської ради Петро Аркадійович Сак. Він не залишається осторонь від справ села, за його безпосередньої участі експонати з сільського музею передали до школи, у якій вони отримали нове життя. Він з гордістю зазначив: «Я дуже радий, що наші онуки будуть знати, ким були їх діди та прадіди». Далі слово надали голові ради музею В'ячеславу Олександровичу Пишнюку, який розповів про нелегку роботу, що була проведена у цьому році. Зокрема, відкрили Книгу Пошани музею. На сьогодні музей нараховує 329 експонатів, і, як зазначив В. Пишнюк, ще 50 - на черзі внесення.

В. Пишнюк наголосив: «Ми і надалі будемо збагачувати музейні фонди, бо вже не маємо морального права цього не робити. Музей - це організм, що має розвиватися, виховуючи наших дітей».

Червоною стрічкою крізь кожен виступ проходили слова, що музей школи - це спільна справа, тому всі доручення щодо його покращення виконуються з азартом. Слів «не можу», «не хочу» ніколи не було, адже мати свій куточок історії дуже престижно. Учасники святкового концерту ще більше підняли настрій присутніх. Учні гарно декламували вірші, зі сцени також пролунали пісні про школу, рідний край, неньку-Україну, осінь.

Швидко промайнув час. Завершилися виступи учнів. Та не завершилися спогади. Ще довго коридорами прогулювалися гості, спілкувалися, згадували свою молодість. Це була не просто зустріч, це було свято, наповнене спогадами, радістю, теплотою, любов'ю. Малиновий передзвін прожитих років звучав у Івановицькому шкільному музеї, відгукуючись не лише в пам'яті, а й у серці кожного його відвідувача.

                                                               Марія МОСІЙЧУК районна газета "Вісті"


Категорія: Секрети богатства | Додав: Славік (16.03.2011)
Переглядів: 660 | Коментарі: 1 | Рейтинг: 0.0/0 |
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Форма входу
Пошук
Календар
Друзі сайту

Copyright MyCorp © 2024
Конструктор сайтів - uCoz